O mnie

Oto ja dziewczyna z kręconymi włosami o zielonych oczach i białym t-shircie- O mnie - Meivy.plHej!

Mam na imię Martyna. Z wykształcenia jestem architektem, ukończyłam studia magisterskie na Politechnice Krakowskiej. Lubię poszukiwać lepszych rozwiązań na wielu płaszczyznach. Chciałabym zmieniać świat na bardziej uporządkowany i ekologiczny! Sama uwielbiam układać rzeczy i likwidować ich nadmierną ilość. Nie cierpię również plastiku, za to kocham drewno. Poszukuję piękna w świecie i uczę jak je tworzyć. Chciałabym wprowadzić Was w swój nieidealny świat i zaprosić do wspólnej pracy by żyło nam się lepiej.

Moja historia z naturalną pielęgnacją

Od nastoletnich lat borykam się z problemami skórnymi. Próbowałam różnych specyfików, bywałam u lekarzy, jednak problem ciągle powracał. W końcu dodarłam do informacji o szkodliwych substancjach w kosmetykach i postanowiłam zmienić swoją pielęgnację. Znalazłam kanał Czarszki, który mi pomógł w znajdywaniu naturalnych kosmetyków. Później w 2016 roku udało mi się z nią spotkać, biorąc udział w warsztatach prowadzonych przez Paulinę “Zrób sobie krem- warsztaty z produkcji domowych kosmetyków”. Czarszka ma ogromną wiedzę na temat kosmetyków, surowców i ich właściwości, a także o samym tworzeniu kosmetyków. Dzięki niej nie tylko dowiedziałam się wiele informacji na temat kosmetyków, ale i zrobiłam swój pierwszy krem. 😀
Później znalazłam funpage na FP dziewczyn z Piggypeg, które odczarowują dziwne nazwy INCI i dowiedziałam się jeszcze więcej o różnych składnikach kosmetyków. Wybrałam się również na ich wykład w Krakowie dotyczący szczególnie szkodliwych substancji. Monika i Ania odwalają kawał świetnej roboty w Internecie i jeśli tylko interesujecie się tym tematem, zajrzycie do nich koniecznie.
Od tamtej pory cały czas poszerzam swoją wiedzę nie tylko na temat kosmetyków i surowców, ale i środków do sprzątania domu. Bardzo chciała, aby moje mieszkanie pozbyło się szkodliwych substancji i od 3 lat sprzątam już ekologicznie. Od czasu do czasu robie również domowe kosmetyki nie tylko dla siebie, ale i dla rodziny i znajomych.

Czego możecie się spodziewać na martynagornicka.pl?

Poszukiwań ekologicznych rozwiązań- przybliżenia się do natury.

Zwierząt!- Kocham te przecudne stworzenia, od tych malutkich do tych ogromnych (jedno z marzeń to przytulić się do sarny albo do lwa!).

Naturalnej pielęgnacji- kremy, mazidła, peelingi i inne smary, to coś, co mnie pasjonuje.

Zdrowie- dobre jedzenie, oddech i inne rzeczy, nad którymi muszę pracować.

Przestrzeni- ciekawe miejsca, piękne domy, klimatyczne uliczki, śliczne kawiarnie.

I wiele, wiele innych.

Zapraszam również na mój instagram i facebook!

Gorąco zapraszam!

Buziaki